Důležité informace z dneška

5. září 2017 v 16:56 |  Informace
1. Klíčky a skříňky
Děti dnes dostaly klíčky (kdo neměl klíčenku, měl si ho dát do penálu, tak se podívejte Mrkající), od zítra už by tedy měly chodit v přezůvkách. Ve skříňkách si zase budou nechávat tělocvik.
Děti mají bohužel jiné skříňky (mění se to každý rok), proto si zase nechte raději přidělat nový klíč, kdybyste ten původní ztratili.

2. Tabulky s písmeny
Některé děti už mi hlásily, že ztratily tabulku s tiskacím a psacím písmem.
Tabulku si můžete od někoho zkopírovat nebo si vyrobit/ vytisknout jinou a zalaminovat. Děti ji budou moct používat při hodině i při testech Usmívající se.

3. "Víte, že..."
= naše nová aktivita - děti si připraví krátké povídání na téma, které si samy vyberou. Vyprávění začíná slovy "Víte, že..." a dále pokračuje např. "...jsem byl(a) o víkendu v lomu pozorvat netopýry? Rád(a) bych vám tedy o netopýrech něco řekla..." nebo "...jsem četl(a) knížku o sopkách? Dozvěděla jsem se, že..." nebo "...jsem venku viděl(a) žížalu? Četl(a) jsem si o ní s maminkou na internetu a rád(a) bych vám řekl(a), co jsme zjistili..."
- děti při prezentování nečtou žádný připravený text, ale vše říkají zpaměti!
- mohou si donést ukázku, obrázky, fotky, apod.
- pokud chtějí říct nějaké číslo nebo jméno a bojíte se, že ho zapomenou, můžou si ho napsat na papírek jako poznámku - ale musí umět říct! (výslovnost jména, přečíst číslovku...)
- povídání by mělo být max. na 5 minut
- měli bychom se dozvědět něco nového

"Víte, že..." budu zadávat každý týden - jedno na den. Děti se mohou přihlásit dobrovolně (jako Markétka na 11.9.) nebo jim datum určím (aby se prostřídali všichni) Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama